Soframız


IMG_2540_slider

Babushka’da gün içinde kahvaltı, atıştırmalıklar, alkollü ve alkolsüz içecekler ve akşam yemeği servis ediliyor. Öğünlerde Türk mutfağından mezelere, Rus mutfağından tatlar ve yurtdışı seyahatlerimiz sırasında karşılaştığımız ve çok sevdiğimiz lezzetler eşlik ediyor, buda Babushka sofrasının alemşümul, herhangi bir coğrafya veya mutfakla sınırlı olmamasını sağlıyor.

Anneanne Mahide’nin Özgür’e hazırladığı çomaçların ve anneanne Masha’nın Olga için özel pişirdiği lahana pirozhkinin tadı hala damaklarınıda. Bu çocukluğumuzun yemeklerini tekrarlamak anlamında olmasada anneannelerimizin öğrettiği yemek fikirlerini sizlerle paylaşma fırsatı veriyor bizlere.

Bu yüzden Babushka’da biz geleneksel yemeklere sadık kalırken, anneannelerimizin kendi dokunuşlarıyla yeni lezzetler yaratmalarından da ilham alıyoruz. Yine tıpkı onlar gibi yerel çiftçilerin mevsimlik ürünleri ile sofralarımızı kuruyoruz. Sonuç olarak annelerimizin yemeklerinin doyurucu, sağlıklı ve lezzetli olması olması için ne kadar uğraştıklarını hatırlıyor ve aynı özeni misafirlerimize sunuyoruz.